Яңа Чишмә районында юл үткәргеч ачылды

2024 елның 7 мае, сишәмбе

Бүген, 7 майда, федераль әһәмияттәге Шәле-Баулы автомобиль юлы белән төбәк әһәмиятендәге Азеево-Черемшан гомуми файдалану юлы киселешендә транспорт развязкасы ачылды.

Чарада ТР Транспорт һәм юл хуҗалыгы министры Фәрит Хәнифов, Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы катнашты ТР Вячеслав Козлов, «Алексеевскдорстрой» ААҖ Директорлар советы рәисе, ТР Дәүләт Советы депутаты Фоат Вәлиев, «Алексеевскдорстрой» ААҖ генераль директоры Марат Саттаров, «Главтатдортранс» ДКУ директоры Эдуард Данилов, Беларусь Республикасының 5 нче номерлы тресты участогы начальнигы Александр Дробушевич һәм башка рәсми затлар.

Яңа юл үткәргечне ачып, Фәрит Хәнифов билгеләп үткәнчә, мондый юл чишелешләре Шәле-Баулы федераль трассасында даими рәвештә ачыла һәм бу юлларда куркынычсызлыкны арттыра, барлык шоферларга уңайлыклар тудыра. Ул төзүчеләргә намуслы эшләре өчен рәхмәт белдерде һәм барысын да якынлашып килүче Җиңү Көне белән котлады.

—  Җиңү Көне алдыннан юл үткәргеч ачу безнең өчен бик мөһим вакыйга һәм без төзүчеләргә сыйфатлы эш өчен бик рәхмәтле, — дип билгеләп үтте үз сүзендә Вячеслав Козлов.— Барысы да бу мөһим участокта намус белән эшләделәр, шул исәптән безнең белорус дусларыбыз да, моның өчен барысына да зур рәхмәт һәм барысын да Җиңү көне белән котлыйм.

Тантаналы чара ахырында Фәрит Хәнифов һәм Вячеслав Козлов юл төзүчеләр төркеменә Мактау грамоталары, Рәхмәт хатлары һәм истәлекле бүләкләр тапшырдылар.

Аннары яңа юл үткәргеч буенча хәрәкәт старт ала һәм беренчеләрдән булып ГАЗ-21 раритет автомобиленә һәм юл-төзелеш техникасы колоннасына юл йөрү хокукы бирелә.

Белешмә:
Юл үткәргечнең тулы озынлыгы 48,9 м, киңлеге 19,9 м, ике полосалы хәрәкәт, күпер асты габариты 5 м, якынча бәясе якынча 290 млн.сум.

Фото: Азат Мусин