Милли проект кысаларында Курмыш Чуваш Менчасы автомобиль юлын ремонтлау тәмамланды

2023 елның 5 декабре, сишәмбе

«Имин сыйфатлы юллар» милли проекты кысаларында «Татарстан Республикасы Нурлат муниципаль районында Курмыш – Чуваш Менчасы, км 0+000 – км 2+920 автомобиль юлын ремонтлау» объектында эшләр тәмамланды, гомуми озынлыгы 2,920 км.

Бу участокта А 16Н асфальт - бетон катнашмасыннан тигезләүче катлам төзү, А16Вн асфальт-бетон катнашмасыннан өске катлам төзү, кырыйларны вак таш-күл катнашмасы белән ныгыту, тимер су үткәрү торбаларын салу буенча эшләр башкарылган.

Моннан тыш, юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү буенча берничә эш башкарылган. Аерым алганда, юл билгеләре урнаштыру, ясалма юл тигезсезлекләре урнаштыру, металл барьерлы койма урнаштыру.

Хәзерге вакытта юл хезмәтләре барлык эшләрне тәмамлаган.