15.02.2018 оператив мәгълүматы.

2018 елның 15 феврале, пәнҗешәмбе

Булган мәгълүматлар буенча, 15.02.2018 г., үткән тәүлектә республика юлларында 118 берәмлек юл техникасы җәлеп ителгән. Бүгенге вакытта, оператив мәгълүматы буенча, төбәк юлларда 205 берәмлек төрле кар чистарту машиналары эшли.

Аерым урыннарда,  юлларны кар өемләлэреннән, ясалма корылмаларның коймаларын, куркынычсызлык  элементларын һәм юл билгеләрен кардан чистарту буенча эш дәвам итә.

ФДБУ “Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне мониторинглау” идарәсе фаразы буенча Татарстан Республикасын халкын якындагы ике тәүлектә алмашынучан болытлы һава торышы ктә. Явым-төшемсез. Җил көньяк-көнбатыштан, юлларда бозлавык. Минималь һава температурысы төнлә -16..-21º ачык урыннарда -22..-27º кадәр;  көндез иң югары температура -7..-12º . Юлларда бозлавык.

Якын арада Гидрометцентр , Казанда һәм республика территориясендә озакка сузылган кар явылар булмас дип ышандыра.